Manuály pro Jednotky pevného disku

Níže najdete všechny značky Jednotky pevného disku, pro které máme k dispozici manuály. Kliknutím na značku zobrazíte seznam všech modelů. Ve spodní části stránky rovněž najdete často kladené otázky a užitečné tipy ohledně vašeho výrobku. Vaše značka není na seznamu? Kontaktujte nás.

Je váš výrobek vadný a manuál nenabízí žádné řešení? Přejděte do Repair Café a získejte opravu zdarma.

Často kladené otázky

Náš tým podpory vyhledává užitečné produktové informace a odpovídá na často kladené otázky. Pokud v nich najdete nějakou nepřesnost, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Proč nemohu kopírovat velké soubory na pevný disk, proč? Ověřeno
Je možné, že jednotka pevného disku používá systém souborů FAT32. To omezuje velikost souborů na přibližně 4 GB, ale může to způsobit problémy se soubory od 2 GB a více. Aby bylo možné používat větší soubory, musí být jednotka pevného disku naformátována do jiného systému souborů, například NTFS. Pozor! Při formátování jednotky pevného disku budou ztraceny všechny soubory na této jednotce!

To bylo užitečné (31)
Kolik je kilobyte, megabajt, gigabajt a terabajt? Ověřeno
Jeden kilobajt (KB) se skládá z 1000 bajtů. 1 megabajt (MB) = 1 000 kilobajtů. 1 gigabajt (GB) = 1000 megabajtů. 1 terabajt (TB) = 1 000 gigabajtů.

To bylo užitečné (4)
Jaký je rozdíl mezi pevným diskem a SSD? Ověřeno
Jednotka pevného disku má více disků, které se pohybují. Umožňuje ukládání velkého množství dat, ale spotřebovává hodně energie a je zranitelný. SSD nemá žádné pohyblivé části, ale používá čipy jako USB flash disk. Má tu výhodu, že je rychlý a lehký, ale umožňuje menší ukládání dat.

To bylo užitečné (2)