Manuály pro Bosch Svítilny

Níže najdete všechny modely Bosch Svítilny, pro které máme k dispozici manuály. Ve spodní části stránky rovněž najdete často kladené otázky a užitečné tipy ohledně vašeho výrobku. Vaše značka není na seznamu? Kontaktujte nás.

Je váš výrobek vadný a manuál nenabízí žádné řešení? Přejděte do Repair Café a získejte opravu zdarma.

Často kladené otázky

Náš tým podpory vyhledává užitečné produktové informace a odpovídá na často kladené otázky. Pokud v nich najdete nějakou nepřesnost, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Je veškeré LED osvětlení stmívatelné? Ověřeno
Ne, ne všechna LED světla jsou stmívatelná. To je uvedeno na obalu nebo na samotném světle.

To bylo užitečné (241)
Co je lumen? Ověřeno
Lumen je měrná jednotka pro celkové množství viditelného světla vyzařovaného zdrojem.

To bylo užitečné (105)
Vložil jsem do své lampy nové světlo, ale nerozsvítí se, proč? Ověřeno
Některé žárovky jsou vyrobeny pro světelné zdroje o konkrétním příkonu. Pokud je vložen světelný zdroj, který vyžaduje vyšší příkon, než lampa může poskytnout, světlo se nemusí rozsvítit. Pokud lampa poskytuje mnohem vyšší příkon, než pro jaký je světelný zdroj určen, může světelný zdroj vyhořet.

To bylo užitečné (105)
Proč je důležitá barva světla? Ověřeno
Obecně existují dva druhy světla, teplé světlo a studené světlo. Studené světlo vás udrží v bdělém stavu. Teplé světlo má relaxační účinek. Teplo světla se měří v Kelvinech a je uvedeno na obalu samotné lampy.

To bylo užitečné (103)
Jaké základny šroubů existují? Ověřeno
Celosvětově existuje mnoho typů zásuvek, ale nejpoužívanější jsou ty, které jsou založeny na Edisonově šroubu, označeném písmenem E. Ve většině zemí jsou základny šroubů E27 a E14 standardní. Ve Spojených státech jsou standardy E26, E17, E12 a E10.

To bylo užitečné (65)
Co říkají watty o mé lampě? Ověřeno
Watt je jednotka měření spotřeby elektřiny. Svítidla, která produkují více světla, obvykle používají více Wattů, ale pro srovnání světelného výkonu byste měli vždy použít lumen.

To bylo užitečné (59)
Co je LED? Ověřeno
LED znamená Light-Emitting Diode. Běžící energií přes polovodič ve správném směru je vyzařováno světlo.

To bylo užitečné (52)