Manuály pro Ariston Bojlery

Níže najdete všechny modely Ariston Bojlery, pro které máme k dispozici manuály. Ve spodní části stránky rovněž najdete často kladené otázky a užitečné tipy ohledně vašeho výrobku. Vaše značka není na seznamu? Kontaktujte nás.

Je váš výrobek vadný a manuál nenabízí žádné řešení? Přejděte do Repair Café a získejte opravu zdarma.

Často kladené otázky

Náš tým podpory vyhledává užitečné produktové informace a odpovídá na často kladené otázky. Pokud v nich najdete nějakou nepřesnost, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Můj kotel bude vyrábět pouze vlažnou vodu, proč? Ověřeno
To pravděpodobně znamená, že je termostat poškozený. Požádejte o radu výrobce.

To bylo užitečné (599)
Je užitečné vypnout kotel během nepřítomnosti nebo dovolené? Ověřeno
Mnoho moderních kotlů je velmi energeticky účinných. Během nepřítomnosti nebo dovolené, která trvá 1 týden nebo méně, bude zapotřebí více energie k opětovnému ohřevu vody, než k udržení vody na aktuální teplotě. Během nepřítomnosti, která trvá déle než 1 týden, může ušetřit energii k vypnutí kotle.

To bylo užitečné (204)
Z přetlakového ventilu vychází voda, je to normální? Ověřeno
Ano, kotel je tlaková nádoba. Když je tlak příliš vysoký, kotel to sníží uvolněním vody přes pojistný ventil. Instalatér kotle by měl mít připojený řádný odtok.

To bylo užitečné (185)
Jaké je nejlepší místo pro instalaci mého kotle? Ověřeno
Nejlepší místo pro instalaci kotle je blízko místa, kde bude použita nejvíce teplá voda (tj. Koupelna). Tím je zajištěn rychlý přísun teplé vody a minimální tepelné ztráty.

To bylo užitečné (161)
Jaký je rozdíl mezi kotlem a plynovým kotlem? Ověřeno
Kotel ohřívá vodu, než ji budete chtít použít. Plynový kotel ohřívá vodu v okamžiku, kdy je to potřeba. To znamená, že u běžného kotle vám může docházet teplá voda, když je nádrž prázdná.

To bylo užitečné (94)