Manuály pro Brandt Lednice

Níže najdete všechny modely Brandt Lednice, pro které máme k dispozici manuály. Ve spodní části stránky rovněž najdete často kladené otázky a užitečné tipy ohledně vašeho výrobku. Vaše značka není na seznamu? Kontaktujte nás.

Je váš výrobek vadný a manuál nenabízí žádné řešení? Přejděte do Repair Café a získejte opravu zdarma.

Často kladené otázky

Náš tým podpory vyhledává užitečné produktové informace a odpovídá na často kladené otázky. Pokud v nich najdete nějakou nepřesnost, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Pokud chci, aby byla moje chladnička chladnější, mám zvolit vyšší nebo nižší nastavení? Ověřeno
U většiny chladniček vyšší nastavení znamená, že stroj bude chladit silněji. Při nižším nastavení bude stroj chladit méně tvrdě a teplota v chladničce bude vyšší.

To bylo užitečné (1933)
Moje lednička vydává bublající zvuk, je to normální? Ověřeno
Moderní ledničky využívají ekologický chladicí prostředek.Během ochlazování se tato látka mění na plyn, což může způsobit bublání a/nebo syčivý zvuk.To je naprosto normální.

To bylo užitečné (661)
Jaké je nejlepší nastavení teploty pro lednici? Ověřeno
Ze zdravotního hlediska jsou teploty mezi 3 ℃ a 4 ℃ nejlepší. Při těchto teplotách je růst bakterií a plísní omezený.

To bylo užitečné (654)
Mohu změnit směr otevírání dveří mé chladničky? Ověřeno
Ano, téměř všechny stojící chladničky nabízejí možnost umístit dveře na druhou stranu. Jak to udělat, lze obecně nalézt v příručce.

To bylo užitečné (647)
Odtokový otvor v mé ledničce je znečištěný / ucpaný, jak jej vyčistím? Ověřeno
K tomu existují speciální čisticí zařízení, ale je také možné odstranit ucpání nebo nečistoty vatovým tamponem. Aby byl odtokový otvor čistý a zabránilo se zápachu, je vhodné do odtoku dávkovat 4krát ročně kapku chlorového bělidla.

To bylo užitečné (574)
Je normální, že se na zadní stěně mé chladničky tvoří kapky vody nebo ledu? Ověřeno
Ano, je to úplně normální jev. Vlhkost, která vstupuje do chladničky teplým vzduchem nebo produkty, se usazuje na nejchladnější části, kterou je zadní stěna. Protože zadní stěna může dosáhnout teploty pod bodem mrazu, kapky čas od času zamrznou. Když je chladnička nečinná, kapky se roztají a vytékají do odtoku chladničky.

To bylo užitečné (334)
Dveře mé chladničky se nebudou správně zavírat, proč? Ověřeno
Dvě nejběžnější příčiny spočívají v tom, že chladnička není vyrovnaná a že je poškozeno těsnění dvířek nebo na něm zůstaly potraviny. Ujistěte se, že je chladnička ve vodorovné poloze, a zkontrolujte těsnění dveří. Je-li to nutné, těsnění vyměňte.

To bylo užitečné (266)
Koupil jsem novou ledničku, mohu ji okamžitě zapnout? Ověřeno
Ne, před zapnutím musí chladnička stát ve svislé poloze po dobu nejméně 4 hodin. Je to proto, že se chladicí kapalina musí usazovat.

To bylo užitečné (237)
Kolik místa bych měl nechat mezi lednicí a stěnou? Ověřeno
Pro zajištění dobrého větrání je nejlepší ponechat po obou stranách a zadní části chladničky alespoň 5 cm volného místa.

To bylo užitečné (216)
Mohu si do chladničky dát teplé jídlo nebo pití? Ověřeno
Raději ne. Teplota v chladničce vzroste, což negativně ovlivní ostatní předměty, které jsou uvnitř uloženy.

To bylo užitečné (132)
V mé ledničce je kondenzace, proč? Ověřeno
Příčin může být několik. Těsnění dveří může být vadné, což umožňuje, aby do chladničky pronikal venkovní vzduch. Je také možné, že chladnička není ve vodorovné poloze, což brání správnému zavření dveří. Další příčinou je velký rozdíl mezi teplotou uvnitř chladničky a venku při častém otevírání dveří.

To bylo užitečné (104)
Jak dlouho trvá, než moje chladnička dosáhne po zapnutí nastavené teploty? Ověřeno
To závisí na velikosti, věku a modelu chladničky. Může trvat několik hodin až 24 hodin, než chladnička dosáhne nastavené teploty. Proces lze urychlit umístěním zboží, které se rychle kazí, do chladničky. Teplotu v chladničce nelze správně měřit pocitem vzduchu uvnitř. Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda chladnička dosáhla nastavené teploty, je umístit do chladničky sklenici vody s teploměrem.

To bylo užitečné (101)
Na gumových těsněních mé chladničky je plíseň, co mám dělat? Ověřeno
Gumová těsnění ve skutečnosti nejsou uvnitř chladničky, a proto jsou teplejší. To umožňuje růst bakterií a tvorbu plísní. Kaučuky pravidelně čistěte, abyste tomu zabránili.

To bylo užitečné (80)
Co je R-410A? Ověřeno
R-410A je chladicí prostředek, který se používá v zařízeních, která ochlazují až na 0 ° C, jako jsou chladničky a klimatizace. Jedná se o náhradu starších chladicích látek a nepoškozuje ozonovou vrstvu.

To bylo užitečné (79)