Manuály pro AEG Lednice s mrazákem

Níže najdete všechny modely AEG Lednice s mrazákem, pro které máme k dispozici manuály. Ve spodní části stránky rovněž najdete často kladené otázky a užitečné tipy ohledně vašeho výrobku. Vaše značka není na seznamu? Kontaktujte nás.

Je váš výrobek vadný a manuál nenabízí žádné řešení? Přejděte do Repair Café a získejte opravu zdarma.

Často kladené otázky

Náš tým podpory vyhledává užitečné produktové informace a odpovídá na často kladené otázky. Pokud v nich najdete nějakou nepřesnost, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Pokud chci, aby byla chladnička s mrazničkou chladnější, mám zvolit vyšší nebo nižší nastavení? Ověřeno
U většiny chladniček s mrazničkami vyšší nastavení znamená, že se stroj ochladí silněji. Při nižším nastavení bude stroj chladit méně tvrdě a teplota v chladničce s mrazničkou bude vyšší.

To bylo užitečné (4544)
Mohu změnit směr otevírání dveří mé lednice s mrazákem? Ověřeno
Ano, téměř všechny stojící chladničky s mrazákem nabízejí možnost umístit dveře na druhou stranu. Jak to udělat, lze obecně nalézt v příručce.

To bylo užitečné (2300)
Moje lednička s mrazničkou vydává bublající zvuk, je to normální? Ověřeno
Moderní chladničky a mrazničky využívají ekologicky nezávadný chladicí prostředek. Během procesu chlazení se tato látka mění na plyn, který může způsobit bublání a / nebo syčení. To je naprosto normální.

To bylo užitečné (1849)
Jaké je nejlepší nastavení teploty pro lednici? Ověřeno
Ze zdravotního hlediska jsou teploty mezi 3 ℃ a 4 ℃ nejlepší. Při těchto teplotách je růst bakterií a plísní omezený.

To bylo užitečné (1809)
Odtokový otvor v mé ledničce s mrazničkou je špinavý / ucpaný, jak jej vyčistím? Ověřeno
K tomu existují speciální čisticí zařízení, ale je také možné odstranit ucpání nebo nečistoty vatovým tamponem. Aby byl odtokový otvor čistý a zabránilo se zápachu, je vhodné do odtoku dávkovat 4krát ročně kapku chlorového bělidla.

To bylo užitečné (1787)
Jak často mám rozmrazovat mrazničku? Ověřeno
Pro optimální využití mrazničky je nejlepší ji rozmrazovat jednou za 3–6 měsíců. Led na vnitřní straně mrazničky zmenšuje dostupný prostor a zvyšuje spotřebu energie. Proces rozmrazování lze urychlit umístěním horké vody do zásuvky nebo umístěním misek s horkou vodou do mrazničky.

To bylo užitečné (1619)
Koupil jsem si novou lednici s mrazákem, mohu ji okamžitě zapnout? Ověřeno
Ne, lednička s mrazničkou musí stát ve vzpřímené poloze po dobu nejméně 4 hodin, než ji lze zapnout. Je to proto, že se chladicí kapalina musí usazovat.

To bylo užitečné (1036)
Je normální, že se na zadní stěně mé ledničky s mrazničkou tvoří kapky vody nebo ledu? Ověřeno
Ano, je to úplně normální jev. Vlhkost, která vstupuje do chladničky s mrazákem teplým vzduchem nebo produkty, se usazuje na nejchladnější části, kterou je zadní stěna. Protože zadní stěna může dosáhnout teploty pod bodem mrazu, kapky čas od času zamrznou. Když je lednice s mrazničkou nečinná, kapky se roztají a vytékají do odtoku chladničky s mrazničkou.

To bylo užitečné (751)
Dveře mé chladničky s mrazákem se nebudou správně zavírat, proč? Ověřeno
Dvě nejběžnější příčiny spočívají v tom, že chladnička s mrazákem není vyrovnaná a že je poškozeno těsnění dvířek nebo na něm zůstaly zbytky jídla. Ujistěte se, že je lednice s mrazákem ve vodorovné poloze, a zkontrolujte těsnění dveří. Je-li to nutné, těsnění vyměňte.

To bylo užitečné (636)
Kolik místa mám ponechat mezi lednicí s mrazákem a stěnou? Ověřeno
Pro zajištění dobrého větrání je nejlepší ponechat po obou stranách a zadní části chladničky s mrazákem alespoň 5 cm volného místa.

To bylo užitečné (625)
Co znamenají hvězdy na mrazáku? Ověřeno
Hvězdy označují mrazicí kapacitu. 1 hvězdička označuje mrazicí kapacitu až do -6 ° C. Díky tomu je mraznička vhodná pro výrobu kostek ledu nebo skladování dříve zmrazeného zboží po dobu až dvou týdnů. Čerstvé jídlo nelze zmrazit. 2 hvězdičky označují mrazicí kapacitu až do -12 ° C. Díky tomu je mraznička vhodná pro skladování dříve zmrazeného zboží po dobu až dvou měsíců. Čerstvé jídlo nelze zmrazit. 3 hvězdičky označují mrazicí kapacitu až do -18 ° C. Díky tomu je mraznička vhodná

To bylo užitečné (370)
Mohu do chladničky s mrazničkou vložit teplé jídlo nebo pití? Ověřeno
Raději ne. Teplota v ledničce s mrazničkou vzroste, což negativně ovlivní ostatní předměty, které jsou uvnitř uloženy.

To bylo užitečné (352)
Jak dlouho trvá, než moje chladnička dosáhne po zapnutí nastavené teploty? Ověřeno
To závisí na velikosti, věku a modelu chladničky. Může trvat několik hodin až 24 hodin, než chladnička dosáhne nastavené teploty. Proces lze urychlit umístěním zboží, které se rychle kazí, do chladničky. Teplotu v chladničce nelze správně měřit pocitem vzduchu uvnitř. Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda chladnička dosáhla nastavené teploty, je umístit do chladničky sklenici vody s teploměrem.

To bylo užitečné (342)
V mé ledničce je kondenzace, proč? Ověřeno
Příčin může být několik. Těsnění dveří může být vadné, což umožňuje, aby do chladničky pronikal venkovní vzduch. Je také možné, že chladnička není ve vodorovné poloze, což brání správnému zavření dveří. Další příčinou je velký rozdíl mezi teplotou uvnitř chladničky a venku při častém otevírání dveří.

To bylo užitečné (311)
Co je R-410A? Ověřeno
R-410A je chladicí prostředek, který se používá v zařízeních, která ochlazují až na 0 ° C, jako jsou chladničky a klimatizace. Jedná se o náhradu starších chladicích látek a nepoškozuje ozonovou vrstvu.

To bylo užitečné (222)
Na gumových těsněních mé ledničky s mrazničkou je plíseň, co mám dělat? Ověřeno
Gumová těsnění ve skutečnosti nejsou uvnitř chladničky s mrazničkou, a proto jsou teplejší. To umožňuje růst bakterií a tvorbu plísní. Kaučuky pravidelně čistěte, abyste tomu zabránili.

To bylo užitečné (221)
Co je Frostmatic? Ověřeno
Funkce FrostMatic, která je k dispozici na konkrétních mrazničkách AEG, umožňuje zmrazení čerstvých produktů co nejrychleji. Funguje to dočasnou aktivací maximální mrazicí kapacity.

To bylo užitečné (21)