Manuály pro Digitální fotoaparáty

Níže najdete všechny značky Digitální fotoaparáty, pro které máme k dispozici manuály. Kliknutím na značku zobrazíte seznam všech modelů. Ve spodní části stránky rovněž najdete často kladené otázky a užitečné tipy ohledně vašeho výrobku. Vaše značka není na seznamu? Kontaktujte nás.

Je váš výrobek vadný a manuál nenabízí žádné řešení? Přejděte do Repair Café a získejte opravu zdarma.

Často kladené otázky

Náš tým podpory vyhledává užitečné produktové informace a odpovídá na často kladené otázky. Pokud v nich najdete nějakou nepřesnost, kontaktujte nás prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Jak mohu zabránit „červeným očím“ na mých obrázcích? Ověřeno

Fenomén „červených očí“ je způsoben příliš velkým množstvím světla za příliš krátkou dobu, které se dostává do očí osob na obrázku. Tento efekt je ještě silnější v temné atmosféře. Chcete-li tomu zabránit, můžete učinit následující: nenechte lidi dívat se přímo do fotoaparátu, vytvářejte více světla, pořiďte obrázek blíže k objektu nebo snižte použití funkce zoomu.

To bylo užitečné (285) Přečtěte si více

Co je megapixel? Ověřeno

Megapixel (MP) se rovná jednomu milionu pixelů. Megapixely se mimo jiné používají k označení rozlišení digitálních fotoaparátů a videokamer. Například fotoaparát, který produkuje obrázky 1280x960 pixelů, má rozlišení asi 1,3MP. Ačkoli existuje mnoho faktorů, které ovlivňují kvalitu obrazu, lze říci, že obecně více megapixelů vede k lepšímu obrazu.

To bylo užitečné (266) Přečtěte si více

Je nutné lithium-iontovou baterii před opětovným nabitím vybít? Ověřeno

Ne, to není nutné. U starších baterií tomu tak bylo. Lithium-iontové baterie lze po použití nabít a v případě potřeby je lze vyjmout z nabíječky.

To bylo užitečné (236) Přečtěte si více

Co znamená SD? Ověřeno

SD znamená Secure Digital. SD karty jsou standardním paměťovým médiem pro mnoho digitálních fotoaparátů.

To bylo užitečné (208) Přečtěte si více

Baterie v mém zařízení je oxidovaná, mohu ji přesto bezpečně používat? Ověřeno

Ja, zařízení lze stále bezpečně používat. Nejprve vyjměte oxidační baterii. Nikdy k tomu nepoužívejte holé ruce. Poté očistěte přihrádku na baterie vatovým tamponem namočeným v octě nebo citronové šťávě. Nechejte zaschnout a vložte nové baterie.

To bylo užitečné (202) Přečtěte si více

Jaký je nejlepší způsob dlouhodobého skladování lithium-iontové baterie? Ověřeno

Nejlepší způsob skladování lithium-iontové baterie je při teplotě mezi 5 a 45 stupni Celsia. Také je dobré se ujistit, že baterie je nabitá přibližně z 67%, než je uskladněna.

To bylo užitečné (188) Přečtěte si více

Za jakých podmínek bude moje lithium-iontová baterie fungovat optimálně? Ověřeno

Lithium-iontové baterie fungují optimálně při teplotě mezi 5 a 45 stupni Celsia. Při velmi chladném nebo teplém počasí si můžete všimnout, že se baterie rychleji vybije. Nabíjení se nedoporučuje při teplotách nižších než 5 nebo vyšších než 45 stupňů Celsia.

To bylo užitečné (180) Přečtěte si více